Czytasz wypowiedzi znalezione dla frazy: Brodnica Ogłoszenia

Temat: polityka ciezkie zycie

Zostali radnymi - stracili mandaty poselskie
Trzech posłów utraciło swoje mandaty w momencie ogłoszenia wyników wyborów samorządowych - poinformował PAP rzecznik marszałka Sejmu Szymon Ruman.
Mandaty utraciło dwóch posłów PiS: Józef Rojek, który został radnym w Tarnowie i Adam Puza, który dostał się do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz poseł PSL Zbigniew Sosnowski, który z powodzeniem kandydował do Rady Powiatu w Brodnicy.

Rojek w wyborach samorządowych bez powodzenia startował na prezydenta Tarnowa, dostał się jednak do Rady Miejskiej Tarnowa. Rojek powiedział PAP we wtorek przed południem, że nie chce tracić mandatu posła i że wysłał w tej sprawie zapytanie do Państwowej Komisji Wyborczej. Po południu spotkał się w tej sprawie z marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem. Po spotkaniu powiedział PAP, że z rozmowy z marszałkiem wnosi, że "sprawa jest już przesądzona". Podkreślił, że nadal czeka na wyjaśnienia PKW.

Adam Puza powiedział PAP, że miał "pełną świadomość", że jego wybór do sejmiku pozbawi go mandatu poselskiego. Jak wyjaśnił, jest samorządowcem: do czasu wyboru na posła był starostą ełckim, a wcześniej radnym, przewodniczącym rady powiatu i prezydentem Ełku.

Z kolei Zbigniew Sosnowski przyznał w rozmowie z PAP, że na kandydowanie do Rady Powiatu w Brodnicy zdecydował się m.in. w geście sprzeciwu wobec "tego, co się ostatnio działo w Sejmie".

"Te wielkie kłótnie, awantury, mała konstruktywność - Sejm nie pracuje merytorycznie. Zawsze był jakimś elementem politycznych decyzji, ale jednak prowadziło się w nim prace dla dobra ludzi, kraju, społeczeństwa" - podkreślił.

Sosnowski dodał, że będąc w Radzie Powiatu będzie mógł bardziej zaangażować się w sprawy regionu, który reprezentuje.

Rzecznik marszałka Szymon Ruman powiedział, że zgodnie z przepisami poseł traci mandat automatycznie w momencie ogłoszenia wyników wyborów samorządowych, ale - jak dodał - dla pewności marszałek Jurek zamówił ekspertyzę prawną w tej sprawie.

Konstytucjonaliści: prof. Piotr Winczorek i prof. Stanisław Gebethner podkreślili zgodnie w rozmowie z PAP, że z chwilą ogłoszenia oficjalnych wyników, poseł, który uzyskał mandat radnego traci mandat poselski.

Jak głosi art. 177 ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, wygaśnięcie mandatu posła następuje m.in. wskutek powołania go na stanowisko radnego rady gminy, rady powiatu lub sejmiku województwa.

"Startował, został wybrany. Ryzykował utratę mandatu" - powiedział Gebethner. Jak dodał Winczorek, utrata mandatu jest automatyczna i wynika z mocy prawa.


http://wiadomosci.onet.pl...58,0,forum.html ????

Temat: Koleje Kujawsko-Pomorskie (?)
Przejrzyste finanse we własnych kolejach
Pomorska

W poszukiwaniu oszczędności i przejrzystości finansów województwo postara się o wydzielenie samodzielnej spółki z PKP.
Zawieszenie kilku połączeń w regionie było szokiem dla samorządowców.
Na ten rok PKP otrzymało ponad 50 mln zł, to 10 mln zł więcej niż przed rokiem! Mimo to z początkiem lutego kolej zlikwidowała połączenia na trasie m.in. Brodnica-Działdowo, Toruń-Sierpc i Bydgoszcz - Chojnice.
W obronie połączeń ruszyli samorządowcy z Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego.
Obecnie trwają rozmowy z reprezentantami PKP Przewozów Regionalnych.
- Takie postępowanie uderza w programy realizowane przez województwo. Nie możemy pozwolić, żeby odcinać ludzi od świata likwidując połączenia. Z tego środka transportu korzystają turyści, którzy mają ogromny wpływ na gospodarkę regionu - grzmi Paweł Jankiewicz, radny sejmiku wojewódzkiego.
- Rozmowy rozwijają się w bardzo dobrym kierunku - zapewnia Paweł Jankiewicz. - Kolej najprawdopodobniej przywróci zawieszone połączenia - przyznaje.
- Trwają renegocjacje - potwierdza Ryszard Bober.
Mimo to przyszłość kolei w regionie wydaje się przesądzona, przynajmniej w obecnym kształcie.
- Jednym z rozwiązań jest powołanie wojewódzkiej kolei na bazie wydzielonej z PKP PR spółki - tłumaczy Ryszard Bober, z sejmiku wojewódzkiego. Można powiedzieć, że samorząd ma już mały własny tabor. Dotychczas kupił i użyczył PKP osiem szynobusów, a kolejne pięć dojdzie w tym roku.
Z powołaniem własnej spółki chodzi o przejrzystość finansów.
Nie może być tak, że za większe pieniądze PKP utrzymuje uboższą ofertę. To jest podcinanie gałęzi na której się siedzi.
Marek Pawicki, szef świetnie zarządzanego Dolnośląskiego Zakładu PKP PR, nie pozostawia wątpliwości: - Jeżeli pociągi jeżdżą często, to korzysta z nich więcej pasażerów, co przekłada się na duże przychody i obniżenie deficytu.
Prosta prawda nie do zrozumienia dla Kujawsko-Pomorskiego PKP.
Innym rozwiązaniem jest zorganizowanie przetargu na realizację połączeń. W kraju nie brakuje prywatnych przewoźników kolejowych.
"Aby w przetargu mogli i chcieli wystartować inni przewoźnicy (prywatni) niż wywodzący się z grupy PKP niezbędne jest ogłoszenie przetargu z terminem rozpoczęcia realizacji przewozów ok. 12 miesięcy od chwili podpisania umowy z przewoźnikiem czyli ok. 1,5 roku od chwili ogłoszenia przetargu" - pisał Rafał Błaszkiewicz, prezes spółki Kolej Nadwiślańska z grupy PCC Rail. "Ponadto istotnym warunkiem jest zagwarantowanie co najmniej 5 letniego kontraktu i stabilnej dotacji do tych przewozów" - wyjaśnia.
W województwie Warmińsko-Mazurskim i Kujawsko-Pomorskim z uwagą przyglądają się pomysłom Jacka Kmiecia, niezależnego analityka rynku kolejowego i publicysty "Wolnej drogi", periodyku kolejowej "Solidarności".

Temat: Czy lista jest katolicka, czy prywatna?

Ok, rozumiem, Lista Franciszkanie nie jest patronowana przez Braci Mniejszych. To duzo mi wyjasnilo.
Uwagi co do dojrzalosci sa nie na miejscu.
Lista jest po to, aby na niej pisac co ma sie w sercu, szczeglonie lista Chrzescijanska, bo czytaja ja takze ateisci.
Stosowanie wstrzemiezliwosci slowa na liscie dyskusyjnej, nie ma nic wspolnego z rozwijaniem meryterycznosci, ktora wymaga szerokiego wznaczeniu slowa.

Moze faktycznie zostalem zaproszony do grona, gdzie nie ma miejsca dla moich wypowiedzi. A poniewaz szanuje szczeros, mozna mi o tym powiedziec publicznie, co uznam za honorowa postawe o. Pacyfika, i weba.
Banowanie zas uwazam za skandal niegodny mederatora chrzescijanskiego, poniewaz banowanie uwlacza chrzescijanskiemu powolaniu porozumienia.


Utworzona (erygowana) dnia 19 marca 1991 roku przez ówczesnego Generała Zakonu Johna Voughna Prowincja św. Franciszka z Asyżu jest piątą i najmłodszą prowincją Zakonu Braci Mniejszych w Polsce.
Swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje ona Wielkopolskę, Kujawy, Pomorze i Warmię.

W skład prowincji wchodzi 18 placówek znajdujących się w kraju, oraz trzy poza jego granicami.
Przy trzynastu placówkach klasztornych prowadzone jest duszpasterstwo parafialne.

W Prowincji istnieją również cztery domy formacyjne, które usytuowane są w następujących miejscowościach:

* Wschowa - postulat;
* Osieczna k/Leszna - nowicjat;
* Wronki (ok. 60 km na północny - zachód od Poznania)
* Wyższe Seminarium Duchowne afiliowane do Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
* Poznań - juniorat dla braci zakonnych po nowicjacie.

Na terytorium Prowincji znajdują się następujące sanktuaria:
Męki Pańskiej w Wejherowie i Pakości, sanktuaria maryjne w Wejherowie i Osiecznej, oraz sanktuaria św. Antoniego z Padwy w Brodnicy (św. Antoni został ogłoszony Patronem miasta Brodnicy) i Barczewie. W klasztorze w Wejherowie i Woźnikach znajdują się podziemia klasztorne, które udostępnia się zwiedzającym.

Przy klasztorze w Poznaniu mieści się biblioteka oraz muzeum Prowincji, w którym szczególnie rozbudowany jest dział misyjny. W dwóch kościołach naszej Prowincji (Poznań i Wejherowo) prowadzony jest stały dyżur spowiedziowy, a w klasztorze wejherowskim jest również całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

http://franciszkanie.net/prowincja.php?id=1

Podzial na 3 rodziny franciszkanskie - tj. OFM (bracia mniejsi), OFM Konwentualni (bracia mniejsi konwentualni), OFM Cap (bracia mniejsi kapucyni) powstał w wyniku różnic w interpretacji konstutycji zakonu.
Sw. Franciszek powolal do zycia rowniez:
- II zakon - Klarysek,
- III zakon - Swieckich

Wiec smial je zalozyc sam sw. Franciszek - sadze, ze mial do tego prawo.

Odnosnie moich danych osobowych - na tym forum obowiazuje ochrona danych osobowych i nie mam zadnego obowiazku ich ujawniac.
Forum i serwis jest w 100% autoryzowany przez Poznanska Prowincje Sw Franciszka.

Nie wiem, ktorzy bracia sa najmniejsi - trzeba by zbadac srednia wzrostu w poszczegolnych rodzinach.
Obecnie 3 rodziny ofm, konwentualni i kapucyni scisle ze soba wspolpracuja dzialajac na rzecz jak najpelniejszego wypelniania testamentu Sw Franciszka i polecen Papieza.

Jako administrator zostalem upowazniony do prowadzenia dzialan porzadkowych.

Poniewaz chcesz sie pomodlic sadze, ze Bog nie potrzebuje mojego nazwiska, adresu i numeru telefonu.

Magda skoro nie czujesz tu ducha franciszkanskiego - moze poczujesz go w innym miejscu - czego Ci zycze.Temat: ALEJA DOBREGO SMAKU (Dżem)
Festiwal Sztuki Kulinarnej odbędzie się na początku czerwca w samym sercu Częstochowy.

Obecne będą znane z telewizji gwiazdy zajmujące sie sztuką kulinarną: Maciej Kuroń, Pascal Brodnicki. Prowadzić imprezę będzie Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Podczas dwóch dni festiwalowych (2 i 3 czerwca) w II Alei Najświętszej Maryi Panny i na Placu Biegańskiego odbędzie się JARMARK PRODUKTÓW REGIONALNYCH.

Swoje wyroby zaprezentują firmy z różnych regionów Polski, produkujące żywność metodami tradycyjnymi. Zapraszamy także do zakupu i degustacji potraw przygotowanych przez restauratorów regionu częstochowskiego. Na stoiskach wystawców odbędą się liczne degustacje i konkursy dla publiczności. Tylko w czasie trwania Festiwalu będziecie Państwo mogli kupić produkty, których smak i zapach przypomni Wam Wasze dzieciństwo i babciną kuchnię.

Program imprezy

od patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Tadeusza Wrony
Przewodniczącego Związku Gmin Jurajskich Adama Markowskiego

Częstochowa, 2 – 3 czerwca 2007 r.
Miejsce: Częstochowa, Plac Biegańskiego, II Aleja Najświętszej Maryi Panny

Patronat medialny: TVP2 i program „Pytanie na śniadanie), TVP 3, Dziennik Zachodni, Radio Katowice

Sponsorzy:
Sponsor główny - Kompania Piwowarska S.A. Browary Tyskie
Złoty Potok s.c.
Goliard
Aleksandria
Dorapol
Enion S.A.
Santander Consumer Bank S.A.
Hotel „Orbis-Patria Mercure”
Hotel „Sonex”
B.P. Almatur
Jawo s.c.
Zepter
Ekoprodukt

2 czerwca (sobota)

- godz. 12.00 – uroczyste otwarcie Festiwalu
- godz. 12.30 – 13.30 – konkurs kulinarny dla dzieci, prowadzony przez Pana Andrzeja Szuszkiewicza, Szefa Kuchni Hotelu Mercure Patria w Częstochowie
- godz. 13.30 – 14.30 – prezentacje produktów regionalnych gmin: Janów, Lelów i Olsztyn
- godz. 14.30 – 16.30 – konkurs restauratorów, ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród
- godz. 17.00 – 19.00 – pokaz kulinarny na scenie prezentowany przez Pana Roberta Sowę, szefa kuchni hotelu „Jan III Sobieski” w Warszawie (po pokazie Robert Sowa będzie podpisywał książki swojego autorstwa)
- godz. 19.00 – 20.00 występ kabaretu „Tenor”

3 czerwca (niedziela)

- godz. 13.00 – 14.00 – wspólne gotowanie niedzielnego obiadu znanych częstochowian z Pascalem Brodnickim
- godz. 14.00 – 15.00 – konkursy interaktywne dla publiczności z udziałem Pascala Brodnickiego (po pokazie Pascal Brodnicki będzie podpisywał książki swojego autorstwa)
- godz. 16.00 – 17.00 – wspólne gotowanie niedzielnego obiadu znanych częstochowian z Maciejem Kuroniem
- 17.00 – 18.00 – konkursy interaktywne dla publiczności z udziałem Macieja Kuronia (po pokazie Maciej Kuroń będzie podpisywał książki swojego autorstwa)
- godz. 18.00 – 19.00 – konkursy dla publiczności prowadzone przez Dorotę Wellman
i Marcina Prokopa
- godz. 20.00 – występ zespołu „Dżem”Temat: Tusk wściekły: elbląska senator zostanie radną
Elbląska senator Elżbieta Gelert (PO) została radną i straciła swój parlamentarny mandat. Przez tę zmianę trzeba zorganizować za 1,8 mln zł przedterminowe wybory dla pół miliona osób

Do ostatniej niedzieli niejeden polityk mógł pozazdrościć kariery, jaką zrobiła 51-letnia Elżbieta Gelert. Będąc dyrektorem elbląskiego szpitala i radną miejską, przed rokiem została wybrana na senatora. Otrzymała wtedy 48 tysięcy głosów, stając się jedną z najbardziej popularnych osób w Elblągu. W wyborach samorządowych została kandydatem PO na prezydenta tego miasta. Sam Donald Tusk wyjaśniał, że kandydatura senator była "przemyślana", a ona jest "najlepszą z najlepszych".

Gelert zgodnie z nową ordynacją utraci mandat parlamentarny

- Liczyła na wygraną i dodatkowo wystartowała równocześnie na radną, by zdobyć jak najwięcej miejsc w nowej Radzie Miasta - mówi Paweł Jankowski, szef PO w Elblągu.

W niedzielę Gelert przegrała walkę o prezydenturę już w pierwszej turze, ale weszła do Rady Miasta. Wtedy okazało się, że zgodnie z nową ordynacją, po ogłoszeniu wyniku wyborów samorządowych, utraci swój mandat parlamentarny.

Będą kosztowne wybory uzupełniające do Senatu

Ta interpretacja zaskoczyła także innych parlamentarzystów, którzy zostali wybrani do rad. Poselskie mandaty stracili posłowie Józef Rojek (PiS) z Tarnowa i Zbigniew Sosnowski (PSL) z Brodnicy. Ich miejsce w Sejmie zajmą kolejne osoby z list wyborczych. Inaczej jest w przypadku izby wyższej. Do Senatu w ciągu trzech miesięcy będą musiały odbyć się kosztowne wybory uzupełniające.

- Przepisy mówią, że po opublikowaniu wyniku wyborów samorządowych marszałek Senatu stwierdza wygaśnięcie mandatu senatora, który został radnym - mówi Zdzisław Iwanicki, wicedyrektor gabinetu marszałka Senatu.

Przewodniczący Donald Tusk wściekły na Gelert

Elżbieta Gelert nie odbierała wczoraj telefonu. Szef PO w Elblągu nie ukrywał, że utrata przez nią mandatu to katastrofa dla partii. - Wszyscy byliśmy zaskoczeni, gdy okazało, że traci mandat senacki - mówi Jankowski. - Nie tak miało być, pani Gelert miała zrezygnować z radnej i dalej pracować w Senacie. A tu proszę, taki pech! Wiem, że nasz przewodniczący Donald Tusk jest na nią wściekły. Nikt nie chciał świadomie narazić społeczeństwa na ogromny wydatek, jakim będą wcześniejsze wybory. Pani senator na pewno przeprosi.

- A wystartuje w tych wcześniejszych wyborach do Senatu? - pytam

- Absolutnie nie, to nie byłoby fair wobec wyborców - zapewnia Jankowski.

Co zyska, a co straci jako radna?

Będąc radnym Elbląga Elżbieta Gelert otrzymywać będzie miesięczną dietę 1165 zł, ale jeśli stanie na czele jakiejś komisji, to kwota ta podskoczy do 2201 zł.

Jako senator niezawodowy Gelert otrzymywała 2417,45 zł diety. Oprócz prestiżu, jaki dawał status członka izby wyższej parlamentu, miała także co miesiąc 10 115 zł na utrzymanie biur, darmowe bilety lotnicze na liniach krajowych i roczny ryczałt 7600 zł na noclegi w hotelach.

Pracę stracą pracownicy trzech biur senatorskich Elżbiety Gelert w Elblągu, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim.

Na stronie PO czytamy, że największą porażką Elżbiety Gelert było dotąd utrzymanie diety odchudzającej maksymalnie przez 5 dni...Temat: Rusza prywatna konkurencja PKP
Już w niedzielę wyjedzie na tory Arriva PCC, pierwsza prywatna kolejowa firma przewozowa w Polsce. Spółka, która przełamała monopol PKP, na razie może się nie doczekać naśladowców.

tartuje pierwsza prywatna kolej. Firma, która uruchamia działalność na terenie dotychczas zarezerwowanym wyłącznie dla PKP, to brytyjsko-polska spółka Arriva PCC. Przewoźnik zaczyna od uruchomienia przewozów w jednym regionie - na trzy lata przejmuje jedną trzecią połączeń kolejowych w Kujawsko-Pomorskiem. To jedyne województwo, które do tej pory zdecydowało się ogłosić i doprowadzić do końca przetarg na organizatora przewozów.

Kolej w jeden rok

Arriva pojawiła się w Polsce zaledwie rok temu. Zawiązała spółkę z firmą PCC, która już miała licencję na wożenie pasażerów. W czerwcu spółka wygrała i zaledwie w ciągu czterech miesięcy przygotowała uruchomienie kolei pasażerskiej. O tym, z jakim skutkiem, będzie się można przekonać już za trzy dni, kiedy wejdzie w życie zimowy rozkład jazdy kolei w kraju.

- 13 szynobusów, którymi będziemy jeździć, udostępnia samorząd, ale zdecydowaliśmy się powiększyć tabor. Za 15 mln zł kupiliśmy dwa nowe szynobusy z bydgoskiej Pesy. Przygotowujemy też 30 dodatkowych używanych wcześniej w Danii, które po modernizacji zaczną jeździć na początku przyszłego roku - mówi Maciej Królak, rzecznik Arriva w Polsce.

Przewoźnik zwiększa też częstotliwość połączeń. Główne stacje na trasach obsługiwanych przez prywatnego przewoźnika to m.in. Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Brodnica, stacje w Borach Tucholskich, aż po Chojnice i Czersk w województwie pomorskim.

Nowa firma zatrudniła już ponad 120 osób.

- Przez ostatnie miesiące skoncentrowaliśmy się na tym projekcie, ale nadal jesteśmy zainteresowani uruchomieniem przewozów, także autobusowych, w innych regionach - zapowiada Maciej Król.

Co z tą koleją

Arriva, ani żaden inny ewentualny prywatny przewoźnik, może jednak jeszcze długo nie mieć okazji do rozszerzenia działalności. Na razie inne samorządy nie wychylają się z ogłaszaniem przetargów, wybierając sprawdzonego przewoźnika PKP. W czerwcu rząd przyjął strategię dla kolei, w której postanowił że w 2009 roku udziały spółki pasażerskiej PKP Przewozy Regionalne zostaną rozdzielone między samorządy wojewódzkie. Jeśli tak się stanie, żaden marszałek nie będzie zainteresowany zatrudnieniem innego przewoźnika, który będzie robił konkurencję samorządowej spółce.

Brak kadr

Nie wiadomo, jakie plany co do przyszłości kolei ma nowy rząd i nowy zarząd Ministerstwa Transportu. Na razie w resorcie trwa dość oporne kompletowanie kadry wysokiego szczebla. Kolejni kandydaci odmawiają. Branżowy portal Rynek Kolejowy podał wczoraj informację, że sprawami kolei nadal ma się zajmować Mirosław Chaberek, wiceminister transportu w rządzie PiS.

Kolej zaczęła zyskiwać na wartości. W tym roku podróż pociągiem wybrało prawie 4,5 mln osób więcej niż w 2006 roku. Od najbliższej niedzieli największa spółka pasażerska z grupy PKP - Przewozy Regionalne - uruchomi 300 nowych połączeń.n

ZE STRONY PRAWA

We wrześniu Parlament Europejski przyjął tzw. III pakiet kolejowy, który od 2009 roku zagwarantuje pasażerowi odszkodowanie za spóźnienie pociągu. Pasażer będzie mógł się go domagać od każdego przewoźnika kolejowego w Europie. Jeśli z winy przewoźnika spóźnienie wyniesie co najmniej godzinę, pasażerom będzie się należeć 25 proc. ceny biletu. Pieniądze będzie można otrzymać od razu w kasie biletowej. Jeśli pociąg spóźni się ponad dwie godziny, można zażądać zwrotu połowy ceny. To kolejny etap liberalizacji rynku kolejowego w UE. Granice państw unijnych zostaną też otwarte dla przewozów międzynarodowych z tzw. kabotażem. To oznacza, że zagraniczny operator, jadąc przez Polskę do Wiednia, będzie mógł przewozić ludzi w granicach naszego kraju.

www.gazetaprawna.pl 6 grudnia 2007Temat: Otwarte Mistrzostwa Polski Zbiczno 2008 - zawody i spotkanie
Miejsce? - Zbiczno, niedaleko Brodnicy
Namiary GPS
Biuro - N53° 19' 32.30", E19° 21' 42.04"
Zawody - N53° 19' 13.87", E19° 21' 14.26"

Czas? - 24-25 maja - weekend po Bożym Ciele
Co? - II Otwarte Mistrzostwa Polski w konkurencjach FT, HFT i po raz pierwszy Nocne HFT (sobota wieczór) oraz Sillhoulette karabinek i pistolet.
To ostatnie odbędzie się, o ile otrzymamy pomoc sprzętową i organizacyjno-sędziowską - udostępnimy stosowny teren oraz wszelką pomoc do przygotowania tych zawodów. Proszę o kontakt w tej sprawie.

FT/HFT - dwa dni strzelania na torze 30 stanowiskowym po 2 cele dla konkurencji, wyniki liczone łącznie za oba dni.

Bezwzględnie wymagany limit Eo zgodnie z Ustawą o BiA oraz stosownymi przepisami szczegółowymi konkurencji PFTA.
Zawody zostaną rozegrane wg zasad PFTA
Przepisy do wglądu

Rozgrywane będą konkurencje FT1, FT2, HFT1, HFT2, HFT3 i HFT4 na warunkach określonych w regulaminach PFTA.

Oprócz zawodów, w piątkowy i sobotni wieczór odbędzie się spotkanie-biesiada strzelecka.

Opłaty.
1. Zawody
Koszt uczestnictwa w całych zawodach FT i HFT 60 zł, w który wchodzi opłata startowa, opłata za teren, ubezpieczenie i "coś na ząb", czyli mały grill z dodatkami oraz woda mineralna - oraz ... niespodzianka dostarczona na tor.
Członkowie PFTA - 50 zł.
Opłata za NocneHFT - 5 zł dla wszystkich chętnych.
Osoby towarzyszące - 35 zł.
Szczególowy plan zawodów zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Uwaga! Obowiązuje limit zgłoszeń.
Zawody FT/HFT - 120 zawodników, NocneHFT - 40.
Zawody odbędą się na prywatnym terenie, o warunkowej dostępności.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

2. Biesiada strzelecka
Biesiada odbędzie się w piątkowy i sobotni wieczór. Będzie miała podobny charakter jak na ubiegłorocznych zawodach w Zbicznie, jednak w innym miejscu (pod namiotami) - pomiędzy domkami.
W jadłospisie będą - "sprawy z grila", bigos, fasolka, sałatki (flaków nie będzie!) i ... jeszcze negocjujemy. Porcje bez ograniczeń ilościowych. Za osobną odpłatnością piwo "z kija" (to też jest jeszcze negocjowane - będzie osobna informacja).
Koszt biesiady - 45 zł za dwa wieczory i 25 zł za jeden.

3. Zgłoszenia
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie emailem na adres zbiczno@wemar.pl - w temacie "MP Zbiczno" (dokładnie tak i nic więcej). Uwaga - w dn. 15-20 kwietnia nie będę wysyłał potwierdzeń otrzymania, zrobię to po powrocie z Morska. W emailu potwierdzającym zostanie podane konto do wpłat.
Wszelkie inne pytanie proszę kierować na admin@wemar.pl .

W email'u proszę podać (wg poniższego szablonu):
1. Imię, nazwisko, nick (jeśli jest)
2. konkurencja strzelecka FT(?)/HFT(?)/nHFT / osoba towarzysząca
3. TAK/NIE rezerwacja udziału w biesiadzie strzeleckiej
4. TAK/NIE chęć biwakowania przy domkach
5. TAK/NIE jestem zainteresowany SILLHOUETTE

Jeśli zgłoszenie będzie obejmować kilka osób, proszę o osobne zgłoszenie każdej z nich, wg podanego wzoru.

Termin zakończenia zapisów i wpłat mija 15 maja. Po tym terminie zgłoszenia bez dokonanej wpłaty zostaną anulowane i przejdą na ew. zgłoszenia z listy rezerwowej.

IV. Noclegi.
Do dyspozycji strzelców są "zaprzyjaźnione domki" oraz baza noclegowa w okolicy.
Wstępnie rezerwujemy dwa domki dla "warszawiaków" i "dzikusów" - o podanie "obłożenia" proszę odpowiednio Pabla i PawłaW - lub wyznaczenie innej osoby za to odpowiedzialnej. Minimalny czas wynajęcia - 2 doby, po 300 zł za domek za dobę.

Istnieje możliwość biwakowania przy domkach, z korzystaniem w nich z zaplecza sanitarnego. Koszt ryczałtowy 10 zł od osoby.

Za chwilę zostanie podana lista okolicznych miejsc noclegowych, z danymi kontaktowymi.Temat: Czy hit.gemius.pl jest problemem polskiego internetu?


Myślę, że nie ma sensu tu tłumaczyć, że blokując u siebie owo
"dziadostwo" w przypadku komercyjnych stron obniżasz (nieprawdziwie) ich
raportowaną oglądalność i możesz wpłynąć na ich zyski, czy nawet
utrzymanie się przy życiu. Jest pewna szansa, że nie mając wpływów z
reklam będą coraz więcej ze swych treści udostępniać tylko za pieniądze.
Ale to ciebie, "prostego klikacza polskiego internetu", zapewne niewiele
obchodzi.


Co to za kompletna bzdura?
To juzer istnieje dla strony, czy strona dla usera?
A jak zbankrutuje moralnie pojecie "ogladalnosc" i "reklama" i inecie, to
sie tylko uciesze. Bo diabli mnie biora, jak yntelygentne marketoidy i
yntelygentni webmasterzy FALSZUJA CELOWO indexowany content swoich stron,
wszystko po to, zeby miec "ogladalnosc" przyklady? setki. pierwszy z brzegu:
jest sobie servis www.korkonet.pl teoretycznie - o korkach w Warszawie. a co
znajdujemy w keywordach? przytaczam tylko fragmenty   -  kazdy moze zobaczyc
sam.

<META name="keywords" lang="pl" content="big brother, bigbrother, sms,
praca, dwa swiaty, idea, plus, era, gsm, Sport, Motoryzacja, Komunikacja,
Gry online, Divix, Programy/Soft, Fax, Sms-Logo-Dzwonki, Wirusy, Finase,
Aukcje, VoIP, Domeny, Tajemnicze-nieznane, Wyprawy, Pogoda, Biura podróży,
Praca, Edukacja,
Ogłoszenia, Erotyka, Telefonia, Ubezpieczenia, eRandki, Dla dzieci, Kartki,
Radio-Internet, Emerytury, TV, Ł?cza Internetowe, największe miasta Polski,
mapa Polski, polski expres, CV, team, hokej, narty, UMTS, SDI, nokia, sony,
piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis, video, prawo, podatki, ulgi
podatkowe, kasa, pieni?dze, monety, gotówka, sss, 3s, flash, bajki, Gdynia,
Sopot, Gdańsk, Puck, Władysławowo, Szczecin, Gryfice, Elbl?g, Ustka,
Darłowo, Kołobrzeg, Łeba, Słupsk, Koszlain, |winouj?cie, Szczecinek, Police,
Kostrzyn, Kwiydzyń, Słubice, Zielona Góra, Jelenia Góra, Gorzow
Wielkopolski, Poznań, Leszno, Łęczyca, Krosno, Brodnica, Wronki, Wrze?nia,
Konin, Koło, Turek, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Rypin, Sierpc, Kutno,
Łęczyca, |rem, Leszno, Ciechocinek, Lipno, Płock,  Inowrocław, Wrocław,
Gniezno, Piła, Legnica, Żagań, Częstochowa, Złotoryja, Zgorzelec, Bogatynia,
Kluczbork, Bełchatów, Trzebnica, Wieluń, Polkowice, Sieradz, Piotrków
Trybunalski, Bielsko Biała, Katowice, Bytom, Żywiec, Wisła, Odra, Cieszyn,
Pszczyna, Raciburz, Gliwice, Zabrze, Tychy, Rybnik, Chorzów, Zawiercie,
Sosnowiec, Opole, Nysa, |nieżka, Nowy S?cz, Krynica, Zakopane, Nowy Targ,
Rabka, Bochnia, Kraków, Tarnów, Kielce, Radom, Rzeszów, Krosno, Sanok,
Przemy?l, Dębica, Tarnobrzeg, Zamo?ć, Chełm, Szczebrzeszyn, Lublin, Puławy,
ŁódÄ˝,  Łowicz, Łęczyca, Sandommierz, Siedlce, Pruszków, Biała Poldaska,
Płońsk, Sochaczew, Piaseczno, Garwolin, Grójec, Ostróda, Ostrołęka, Łomża,
Białystok, Pisz, Mazury, Grudzi?dz, Suwałki, Ełk, Giżycko, Sejny, Olsztyn,
Mor?g, Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Mr?gowo, Beskidy, Sudety, Olecko, Tatry,
Rysy"

O ofektach takich dzialan chyba nie musze mowic.

Jak  rowniez o tym, ze tzw "portali" nie da sie uzywac. Ja jakos nie trawie
wyskakujacych okienek, reklam i innego g*. Bodejbyscie z glodu zdechli.
Uzywam WebWashera, a hity, addservery i cale to barachlo tne juz na proxym.

Temat: POWSTANIE LISTOPADOWE
1830
29 listopada - wybuch powstania listopadowego. W nocy młodzi słuchacze Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie pod wodzą porucznika Piotra Wysockiego wraz z cywilnymi spiskowcami rozpoczęli powstanie; wzięcie Arsenału
Powołanie do życia Gwardii Narodowej. Całe społeczeństwo Krakowa ogarnięte zostało rewolucyjnym wrzeniem i entuzjazmem wobec powstania w Królestwie.
3 grudnia - Radę Administracyjną Królestwa Polskiego zastąpił Rząd Tymczasowy
5 grudnia - dyktatorem powstania został ogłoszony generał Józef Chłopicki
18 grudnia - Sejm uznał trwające powstanie (listopadowe) za narodowe
1831
17 stycznia - Józef Chłopicki rezygnuje z funkcji dyktatora powstania listopadowego
25 stycznia - powstanie II Towarzystwa Patriotycznego. Sejm Królestwa ogłasza detronizację cara Mikołaja I z tronu polskiego.
luty - wojska rosyjskie wkraczają do Królestwa Polskiego.
7 lutego - barwami państwowymi stały się z mocy ustawy sejmowej barwy biało-czerwone.
14 lutego - w bitwie pod Stoczkiem oddziały gen. J. Dwernickiego odnoszą zwycięstwo nad rosyjską dywizją gen. Gejsmara.
17 lutego - bitwa pod Dobrem. Płk. J. Skrzynecki zatrzymuje pochód wojsk rosyjskich pod dowództwem gen. Rosena na Warszawę.
19/20 lutego - nierozstrzygnięta I bitwa pod Wawrem.
25 lutego - bitwa wojsk polskich z wojskami rosyjskimi pod Grochowem; śmierć gen. Żymirskiego
26 lutego - gen. J. Skrzynecki wybrany przez sejm naczelnym wodzem.
18 marca - stoczono bitwę pod Kazimierzem Dolnym.
31 marca - zwycięstwo wojsk polskich w drugiej bitwie pod Wawrem.
9 kwietnia - bitwa pod Boremlem.
10 kwietnia:
zwycięstwo Polaków w bitwie pod Domanicami.
zwycięstwo Polaków w bitwie pod Iganiami.
27 kwietnia - gen. Józef Dwernicki przeszedł ze swoimi oddziałami granicę galicyjską, gdzie został internowany przez Austriaków.
26 maja - porażka wojsk polskich w bitwie pod Ostrołęką; 4 tysiące poległych (m.in. gen. Ludwik Kicki, odwrót pozostałych oddziałów w kierunku Warszawy)
13 lipca - Polskie oddziały na Litwie pod dowództwem generałów Giełduta i Chłapowskiego po serii niepowodzeń przekroczyły granicę pruską i składają broń.
15 sierpnia - zamieszki w Warszawie. Lud wtargnął do więzienia na Zamku i powiesił więźniów posądzonych o zdradę.
6-8 września - trwa szturm wojsk rosyjskich na Warszawę zakończony jej kapitulacją; śmierć gen. Sowińskiego na Woli.
10 września - bitwa pod Chotczą
5 października - wojsko polskie wraz z 20 tys. ludzi i ostatnim wodzem powstania listopadowego gen. Maciejem Rybińskim przekracza granicę pruską pod Brodnicą i składa broń.
9 października - kapitulacja twierdzy Modlin.
21 października - kapitulacja twierdzy Zamość.

Przyczyny upadku powstania listopadowego:
a)brak poparcia przez chłopów, którzy wówczas stanowili większość polskiego społeczeństwo jak również przez mniejszość narodową niemiecko-żydowską, nigdy nie opowiadającą się za wolnością oraz suwerennością Polski.
b)brak jednomyślności w prowadzeniu strategii walki prze przywódców powstania.
c)całkowity brak jedności podczas posiedzeń sejmu - ścieranie się tendencji konserwatywno - lewicowych odnośnie prowadzenia walki.
d)brak wiary w powodzenie powstania.
e)podjęcie walki przy nierównym uzbrojeniu i liczbie wojsk (200 tys. żołnierzy ros. przeciw 100 tys. polskich).Temat: Katarzyna znów jedyna

... a jakie były merytoryczne kryteria potrzebne do kandydowania na to stanowisko?

odpowiedzi zawsze należy szukać w bipach (osirowskim albo miejskim):

OGŁOSZENIE O NABORZE NR 10/08

Burmistrz Brodnicy

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy

Dyrektora w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy
 

1.Wymagania niezbędne:

 

   1/ obywatelstwo polskie

   2/ pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

   3/ stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku

   4/ nieposzlakowana opinia

   5/ niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie

   6/ 2-letni staż pracy:

       a/ na stanowiskach urzędniczych w:

- urzędzie marszałkowskim, wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych, lub

- starostwie powiatowym, powiatowych jednostkach organizacyjnych, lub

- urzędzie gminy, w jednostkach pomocniczych gminy oraz w gminnych jednostkach i zakładach budżetowych, lub

- biurach związków jednostek samorządu terytorialnego oraz zakładów budżetowych utworzonych przez te związki, lub

- biurach jednostek administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego

       b/ w służbie cywilnej, lub

       c/ w służbie zagranicznej, za wyjątkiem stanowisk obsługi, lub

       d/ w innych urzędach państwowych z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi, lub

       e/ na kierowniczych stanowiskach państwowych,

   7/ wykształcenie wyższe, preferowane kierunki marketing i zarządzanie, ekonomia

   8/ uprawnienia menadżera sportu,

   9/ ogólny, co najmniej 5&#8211; letni staż pracy

2.Wymagania dodatkowe:

   1/ referencje z poprzedniego miejsca zatrudnienia

   2/ staż pracy potwierdzający zdobyte kwalifikacje

 

 

3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

   1/ organizowanie i współorganizowanie amatorskich zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych

   2/ promocja kultury fizycznej w tym sportu, rekreacji ruchowej i świadczenia usług z  zakresu kultury fizycznej i turystyki innym podmiotom

   3/ pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania zadań statutowych Ośrodka Sportu i Rekreacji

4. Wymagane dokumenty:

1/ życiorys(CV),

2/ list motywacyjny,

3/ dokument poświadczający wykształcenie,

4/ świadectwa pracy,

5/ kwestionariusz osobowy,

6/ koncepcja pracy Ośrodka Sportu i Rekreacji,

7/ inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego, lub pocztą na adres Urzędu Miejskiego ul. Kamionka 23, 87-300 Brodnica z dopiskiem: dotyczy naboru na stanowisko Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy w terminie do dnia 20 czerwca 2008r.

Aplikacje, które wpłyną do Urzędu Miejskiego po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www:bip.brodnica.pl oraz na tablicy informacyjnej w Urzędzie Miejskim w Brodnicy.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV(z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej) powinny być opatrzone klauzulą:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 22 marca 1999r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1593 z późn. zm.)

Zastrzega się możliwość odwołania naboru bez podania przyczyny oraz prawo udzielenia pisemnej odpowiedzi tylko na oferty, które po weryfikacji formalnej zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu - rozmowy kwalifikacyjnej.
05.06.2008r.

Burmistrz (-)Wacław Derlicki

OP.1111-7-10/08

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko pracy Dyrektor w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy

W wyniku wstępnej selekcji na w/w stanowisko pracy do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowali się następujący kandydaci spełniający wymagania formalne określone w ogłoszeniu:

Lp.          imię i nazwisko                                      miejsce zamieszkania

1.             Katarzyna Mroczek                                           Brodnica
                                                                                                                                                                                  (-) Elwira Kempczyńska

Brodnica, dnia   25.06.2008r.                                                                                                                              podpis przewodniczącego

                                                                                                                                                                               komisji rekrutacyjnej
Temat: RJ 2004/05 w Kuj-Pom, refleksje...
Tak sobie oglądam nowy RJ i zebrało mi się na refleksje. Pewnie większość
piszących na tę grupę nie pamięta czasów gdy odbywał się regularny ruch na
liniach: Terespol Pom - Złotów, gdzie Ganz z doczepką były w 100% pełne, a w
doczepce zimą, kierpoć dokładał drewno do piecyka, takie to było ogrzewnie :).
Mało kto pamięta pociągi na liniach: Smętowo-Skórcz/Starogard Gd, Morzeszczyn-
Gniew, Twarda Góra-Nowe (o tym później), czy wiele innych w całej Polsce.
Ograniczyłem się do wymienienia tych z płn. rubieży woj.kuj-pom lub jak kto
woli z płd,woj pomorskiego. Wtedy to było bydgoskie i gdańskie. To z prostej
przyczyny. To "moje" śmieci i najlepiej znane mi "stalowe szlaki". I choć
obecnie mieszkam daleko od tych miejsc, to należę do tych MK, którzy dorastali
w czasach gdzie pociąg był podstawowym środkiem transportu, a na drodze E 1
(wtedy E 16) Śląsk-Trójmiasto, samochód pojawiał się raz na jakiś czas, za to
na "węglówce" zapory na przejazdach były częściej pozamykane, niż otwarte.
Mają czego żałować młodsi MK... To se już ne wrati...

Co do RJ 2004/05 w tamtych okolicach, to chyba nie ma żadnych niespodzianek.
Jednak człowiek zawsze żyje nadzieją i obecnie jest rozczarowany.
Działdowo - Brodnica - ruch wstrzymany - tego można było się spodziewać. Od
kilku lat przymierzali się do zamknięcia tego odcinka. Pomoc przyszła ze
strony samorządów.A szkoda.Stan torów bardzo przyzwoity, pociąg mykał tam 80,
bez problemów,zapełnienie też w miarę porządne, szczególnie na odcinku
Lidzbark-Działdowo,a i z tych lasów, które są po drodze z Brodnicy do
Lidzbarka ciężko było ludziom wyjechać. Teraz będzie jeszcze ciężej. Poza tym
było niezłe połączenie Grudziądza z Warszawką, choć akurat z G-dza można teraz
przez Jabłonowo, Iławę.

Lipno-Sierpc - ruch wstrzymany- kto jeszcze pamięta 2 pary pociągów relacji W-
wa - Kołobrzeg jeżdzący tą linią? Podobno nie wszytsko stracone, bo MZPR
jeszcze nie ogłosił swojego rozkładu, a to od nich w dużej mierze zależy, czy
cos tamtędy pojedzie. Jak nie, to Sierpc zostanie bez pociągów (nie licząc
brutt z Płocka)...

Inowrocław - Żnin - nie znam najlepiej, ale pamiętam pociągi relacji
Inowrocław - Krzyż, właśnie przez Żnin...

Bydgoszcz - Kcynia - poznanski odcinek tej lini udało się zachować, bydgoski
nie. A to dziwne, bo dojazd z Kcyni do Bydgoszczy szosą nie jest
najprzyjemniejszy. Na pewno jedzie się dłużej niż pociągiem. A jeszcze
niedawno można było dojechać bezpośrednim Z B-szczy do Poznania.

Perełka zawieszonego ruchu: Grudziądz-Kwidzyn, w to nie wierzyłem, a jednak.
No ale skoro pociąg z Grudziądza do Gardeji jedzie 45 min (20 km)... Nawet
autobusem szybciej, choć podobnie. Nie wiem o co tu chodzi w tym zawieszeniu,
osobiście mam nadzieję, że to żart.
Z nowego RJ wynika, że nie będzie już nbezpośredniego pociągu relacji G-dz -
Chojnice, to też upadek pewnego symbolu i przygotowanie, do zamknięcia
kolejnego odcinka: Laskowice Pom - Wierzchucin.
Tak samo jak przygotowania do zamknięcia odcinka Lipowa Tuch.-Wierzchucin, a
mówiło się o powrocie pociągów relacji Gdynia-Bydgoszcz przez Kościerzynę.
Teraz jeszcze puścili jakieś 2 nowe twory: Grudziądz-czersk i Toruń-Czersk,
pewnie do lutego...

Bardzo niepokojąco wygląda to zdanie:
"Inne zmiany:
kilkanaście pociągów otrzymało na całej lub części trasy dodatkowe
ograniczenie kursowania w ciągu tygodnia (np. w dni robocze lub oprócz świąt,
sobót, itp.);"
może okazać się, że de facto, wiele pociągów zostało odwołanych...

Co mi się rzuciło w oczy, to, że PKP zatrudniło specjalistów od public
relations :)) Pewnie zamiast specjalistów, którzy stworzą lepszy rozkład, za
pieniążki, które zaoszczędzono likwidując kilka lini. Jak wejdzie się na
stronkę: http://www.pr.pkp.pl/rzecznik/nowy_rozklad/kujawsko-pomorskie.htm ,
to rzuca się w oczy, że uruchomiono nowe pociągi, aż 5 par ! Tekst
rozstrzelony, każda relacja wyszczególniona, nawet numer, sprawia wrażenie
wielu nowych pociągów, poniżej widać zawieszony ruch. Pozycji tylko 5
skormnie... Gorzej jak się zliczy te zawieszone i wyjdzie 5:20. Taki ładny
chwyt socjotechniczny. Brawa dla PKP ;)

Na koniec Twarda Góra. Ostatnio bardzo słynna. Mam szczególny sentyment do tej
stacji. Po 16 latach wraca jako stacja końcowa Zastanawiałem się kiedyś
dlaczego pociągi z Gdyni, kończą bieg w Smętowie. Dziadek, maszynista,
wytłumaczył mi, że w Twardej nie ma możliwości "technicznych" Jest jeden
peron, nie ma gdzie odstawić składu itp, itd. Widać, że teraz już można,
chociaż peron nadal jeden, a na dodatek ubyły 2 dodatkowe tory.
Nieprawdą jest, że Twarda Góra pojawia się jako nowa stacja końcowa. Przez
ponad 70 lat, kończyły tam swój bieg pociągi z Nowego. Linia do Nowego, poszła
jako jedna z pierwszych na odstrzał, jeszcze w roku 1989. Kursowała tam "ba(h)
na". Zamknęli ją krótko po modernizacji, po której pociągi w końcu mogły
jechać jakieś 60 km/h. W Ganzu prawie nigdy nie było miejsc siedzących, do
samego końca, a w niedziele czy piątki ciężko było wejść do pociągu. Nie
opłacało się i to już w 1989 r.:( Widać, że strategi firmy od lat taka sama...
A wystarczyłoby kilka takich czeskich 810. W Polsce "niedasie".
Po zawieszeniu ruch pasażerskiego, standard. KKA, a od nowego rozkładu nic. W
czasach gdy jeździł pociąg, to frekwencja tak jak wspomniałem powyżej, a od
momentu wprowadzenia autobusu... 5-6 osób.
Na zakończenie przypomniał mi się kawał z czasów, gdy linia Twarda Góra -
Nowe, była niewyremontowana, a pociągi jeździły 20-30 km/h, a który nic nie
stracił ze swej świeżości i świetnie pasuje do obecnej PKP :))
"Obok toru do Nowego idzie babcia o lasce z kilkoma pakunkami, jedzie "bana" i
maszynista widzi biedną babcię, postanawia się
zatrzymać i pomóc.
- Babciu, gdzie babcia idzie?
- Do Nowego synu - odpowiada babcia
- niech babcia wsiada, podwieziemy!
- Nieee, dziękuję synu, MI SIĘ SPIESZY :))

Pozdrawiam

Temat: Kupno samochodziku
Szczerze - jeżeli nie masz kasy odpuść sobie BMW. Mówie poważnie utrzymanie beemki do tanich nie należy.
Oczywiście takim postem moge wywołać krzyki miłośników szrotów i cześci używanych - ale taka jest brutalna prawda

e34 to w najlepszym przypadku auta 12-sto (11-sto kombi) letnie auta.
Sory, ale jak samochód ma swoje lata to coś się musi w nim dziać. NIe chodzi tu o konstrukcje bo pod tym względem auta są genialnie dopracowane (nie licząc TDS-a i starszych silników M20), a o wiek, przebieg i zaniedbania eksploatacyjne poprzednich właścicieli.

Jeżeli nie masz kasy a potrzebujesz w miare pakownego auta - polecam daewoo nubire, mam taką w domu jako trzecie auto rok 2000 silnik 2.0 kombi - auto głośne, toporne, troche prymitywne, ale naprawde totalnie bezawaryjne. Ot taki młotek, wsiadasz, jedziesz, a ze głośno, a że się drogi nie trzyma.....trudno, jest TANIO
Przykład - kompletny układ wydechowy nowy montowany oryginalnie POLMO Brodnica (nubira krajowa nr nadwozia SUP) bez katalizatora - czyli rura od kolektora wylotowego z plecionką, srodkowy tłumik, oraz tłumik końcowy kosztowały mnie.........350zł z fakturą VAT
Katalizator zmienioniony prewencyjnie przy 70 tys km kosztował 450zł oryginał
Do e39 jak szukałem katów to ceny wahały się od 2800zł/szt do 3900zł/szt....a są dwa
Założyłem zamienniki za 1600zł kpl.....ale po roku czasu zaczeły bulgotać i coś czuje że trzeba bedzie jednak założyć oryginały a to niestety bedzie kosztować.
Kolejny przykład sonda lambda do nubiry - oryginał 300zł, zamiennik 130zł NTK (firma NGK japońska)
Jak szukałem sondy do e34 to się bardzo zdziwiłem - bo zamienników brak - mam jakąś platynową super hiper cośtam, montowaną do ostatnich modeli......a oryginał 900zł
Płynów eksploatacyjnych masz znacznie wiecej - w R6 6litrów oleju, w V8 prawie 8.....do nutri wchodzi 3,9l
Płyn chłodzący e34 z klimą coś ok 11litrów, nubira - całe 4,5
Ba! nawet głupie opony - letnie do e34 Michelin Pilot Primancy czy jakoś tak 205/60/16V (zamiennik 225/55/16 - aby auto nie latało w koleinach) to koszt 3tys zł
Do nubiry 185/65/14H to 1200zł....
Tak można wyliczać bez końca.
Oczywiście są tez elementy tanie, jak hamulce czy inne duperele, cudownie jest też z dostępnością czesci zamiennych - zamienników niemieckich - jeżeli chodzi np o zawieszenie jest pełno.
Z czesciami oryginalnymi też nie ma problemu np dziś kupiłem uszczelke do lampy tylnej prawej e39 - nie było w kraju, zamówiłem na narbutta - 4 dni i jest.

Wracając do e34 tak jak napisałem, nie zapominaj ze te auta mają swoje lata....i w większosci były po poważnych dzwonach. Szczerze - oprócz mojej nie widziałem jeszcze bezwypadkowej e34, a dużo tych aut obejrzałem i nie jest to też jakaś buta z mojej strony.
Wiec musisz sie liczyć ze zepsuć może się wszystko, blacharze to magicy i potrafią zrobić różne dziwne rzeczy. Wystarczy źle dokrecona masa pod deską rozdzielczą a auto bedzie świrować.
Jeżeli uda Ci sie znaleźć auto nie bite - a jest to możliwe, bardzo trudne ale jednak możliwe (w moim przypadku było do 31 razy sztuka - dopiero 31 auto było takie jak w ogłoszeniu) to dochodzi sprawa mechaniki.
Szczególnie w przypadku diesla - niemiec nie kupuje auta aby je podziwiać, kupuje je aby jeździć, a że paliwo ma tańsze od naszego (w odniesieniu do zarobków) i ma gdzie jeździć - autostrady.....to JEŹDZI!
Zobacz na allegro, roczne beemki z dieslem mają już 50-70 tys km........to ile ma takie 12-sto letnie
Oczywiście na liczniku bedzie miało 190tys
Zdarzają się też wyjątki - znam jedną starą e34 z przebiegiem do 100tys km....ale to jest jeden na kilka tysiecy aut. .....patrząc na allegro można odnieść wrażenie że po naszych drogach jeżdzą same takie wyjątki

Reasumując, moim zdaniem porywasz sie z motyką na słońce.
Jeżeli potrzebujesz taniego pakownego auta - które nie spowoduje u Ciebie permanentnego braku gotówki - poszukaj jakiegoś jeździdła. Przykładem może być wspomniana wyżej nubira.
BMW wymaga znacznie wiekszych nakładów finansowych i mówi Ci to człowiek który dba o idealny stan dwóch piątek (przy czym e39 mimo że nowsza jest znacznie droższa w utrzymaniu pomijając oczywiście spalanie )
Oczywiście zawsze możesz kupić sruta za 8 tys zł, wiązać go na sznurki, lepić na gume do żucia i lansować sie po mieście (zostawiając po deszczu 4 ślady......na prostym odcinku drogi).....ale czy o to w tym wszystkim chodzi ?

Jeżeli po przeczytaniu tego wszystkiego nadal masz ochote na beemke - zapraszam do lektury BMW TRENDS - numer aktualny 2-ga czesc poradnika kupujemy używane BMW, oraz archiwalny numer grudniowy do zamówienia przez www.trends.com.pl - część pierwsza.
Masz tam dokładny poradnik pisany w oparciu głównie o serie 5 (e34 i e39) jak kupić dobrą używaną beemke.
Możesz też obejrzeć zdjęcia wnętrza mojej e34 aby zobaczyć jak wygląda ono po prawdziwym przebiegu ok 260 tys km (w chwili robienia zdjęc) obecnie 265tys km.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=39331
Kończąc życze udanych, przemyślanych decyzji i zadowolenia z nowego nabytku, jaki by on nie byłStrona 2 z 2 • Znaleźliśmy 71 rezultatów • 1, 2